Субота, 28 лістапада 2020
Мінск Суцэльная воблачнасць 0°C
20 лістапада 2020, 10:28

"Дынама-Мінск" перамагло "Сочы" ў матчы чэмпіянату КХЛ

20 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Дынама-Мінск" перайгралі "Сочы" ў матчы чэмпіянату КХЛ. Лёс сустрэчы на "Мінск-Арэне" вырашыўся ў авертайме. Яна завяршылася з лікам 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Гульня праходзіла з перавагай мінчан, якія метадычна стараліся расхістваць абарону каманды з Сочы. Каманда поўдня, у сваю чаргу, зрабіла стаўку на контратакі. На шостай мінуце матчу адна з іх завяршылася ўзяццем варот. Аўтарам дакладнага кідка стаў Сяргей Шмялёў.

Аднак дынамаўцы прадоўжылі атакаваць абарончыя парадкі гасцей. Спачатку на 10-й мінуце Раян Спунер трапіў у штангу, а праз мінуту Аляксей Протас змог "адкрыць" вароты "леапардаў".

Мінчане захапілі ініцыятыву ў матчы, пастаянна ішлі наперад, нагняталі націск. Але, на жаль, да трэцяга перыяду балельшчыкі закінутых шайбаў не ўбачылі.

У трэцім перыядзе "зубры" прадказальна арганізавалі стартавы націск варот канкурэнтаў, аднак ён не прынёс патрэбнага выніку, і сітуацыя на пляцоўцы выраўнавалася. Сочынцы ўсё часцей арганізоўвалі пазіцыйныя атакі, але Дамінік Фурх быў на вышыні. Зрэшты, на 57-й мінуце Ігар Рудзянкоў рэалізаваў свой шанц і вывеў гасцей наперад.

Заключныя тры мінуты асноўнага часу матчу мінчане правялі ў атаках на пазіцыі саперніка, і за 11 секунд да фінальнай сірэны "зубры" зраўнавалі лік дзякуючы намаганням Шэйна Прынса, які выдатна згуляў на дабіванні.

У авертайме мінчане арганізавалі аблогу варот гасцей, якая завяршылася шайбай Брэндана Козуна, ён зарабіў 250-е ачко ў КХЛ.

Наступны матч мінчане правядуць на дамашнім лёдзе 21 лістапада. Сапернікам каманды Крэйга Вудкрафта стане маскоўскі ЦСКА, які знаходзіцца на лідзіруючай пазіцыі ў Заходняй канферэнцыі КХЛ.-0-