Сцяг Нядзеля, 28 красавіка 2024
17 студзеня 2024, 12:55

Беларускія шаблісты ўзялі тры медалі на старце першынства Расіі па фехтаванні

17 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У горадзе Арле стартавала першынство Расіі па фехтаванні сярод юнакоў і дзяўчат да 18 гадоў з удзелам юнацкай каманды Беларусі, паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе БРФФ.

У першы дзень спаборніцтваў адбыўся індывідуальны турнір па фехтаванні на шаблях. Удзел у ім прымала 135 спартсменаў з Беларусі і Расіі, мацнейшым з якіх аказаўся наш Сцяпан Стралкоўскі. У фінальным паядынку мінчанін перамог шабліста з Масквы Івана Новікава на вырашальным уколе - 15:14. Бронзавы медаль заваяваў яшчэ адзін прадстаўнік Беларусі Уладзіслаў Коваль, які ў паўфінале ўступіў партнёру па камандзе і будучаму чэмпіёну Стралкоўскаму.

У асабістым турніры сярод дзяўчат выступілі 126 спартсменак, далей за іншых беларусак па сетцы прайшла Уладзіслава Сідзельнікава. Наша шаблістка дайшла да фіналу, дзе прайграла Марыі Траццяковай з каманды Алтайскага края з лікам 11:15, стаўшы тым самым уладальніцай сярэбранага медаля.-0-