Сцяг Аўторак, 19 сакавіка 2024
07 кастрычніка 2022, 10:49

Беларускія паралімпійцы выйгралі 6 залатых медалёў у чацвёрты дзень гульняў "Мы разам. Спорт"

7 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Сочы прадаўжаюцца міжнародныя летнія гульні паралімпійцаў "Мы разам. Спорт" з удзелам беларускіх атлетаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У чацвёрты дзень спаборніцтваў прадстаўнікі нашай каманды выйгралі 6 залатых, 7 сярэбраных і 3 бронзавыя медалі. Чэмпіёнамі спаборніцтваў у плаванні сталі Ігар Бокій (100 м на спіне, 200 м комплекс, клас S13), Аляксей Талай (200 м в/с, S1), Рыгор Зудзілаў (200 м комплекс, SM11), Настасся Зудзілава (100 м брас, SB13) і Аляксандра Казлова (100 м батэрфляй, S10). Таксама на рахунку Казловай бронза на дыстанцыі 100 м вольным стылем.

Сярэбраныя медалі гульняў заваявалі лёгкаатлеты Уладзіслаў Грыб (кіданне дыска, клас F51-F52), Сяргей Саўчыц (скачкі ў даўжыню, Т13) і Юлія Няжура (штурханне ядра, F54), а таксама плыўцы Максім Вашкевіч (100 м на спіне, S12), Уладзімір Сотнікаў (100 м на спіне, S13), Настасся Расолька (50 м в/с, S13) і Ягор Шчалканаў (100 м на спіне, S9). У актыве Шчалканава таксама бронза на дыстанцыі 200 м комплексам. Акрамя таго, бронзавымі прызёрамі каманднага турніру шаблістак сталі фехтавальшчыцы Настасся Касцючкова, Кацярына Мышко і Хрысціна Фяклістава.

Пасля чатырох дзён спаборніцтваў у скарбонцы зборнай Беларусі 42 узнагароды (17-13-12). Усяго ў гульнях паралімпійцаў "Мы разам. Спорт" прымаюць удзел атлеты з 11 краін, якія выяўляюць лепшых у 9 летніх відах спорту: лёгкай атлетыцы, плаванні, настольным тэнісе, стральбе з лука, паратхэквандо, фехтаванні на калясках, футболе, шашках і шахматах.-0-