Сцяг Нядзеля, 8 верасня 2024
15 ліпеня 2024, 15:36

Беларускія лёгкаатлеты заваявалі дзевяць узнагарод чэмпіянату і першынства Расіі па спорце глухіх

Фота Мінспорту
15 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Саранску завяршыліся чэмпіянат Расіі, а таксама першынство Расіі сярод юніёраў і юнакоў па спорце глухіх у лёгкай атлетыцы, паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Мінспорту.

Удзел у спаборніцтвах прыняла ў тым ліку каманда Беларусі, якую прадставілі сем спартсменаў. Сумарна нашы атлеты заваявалі дзевяць узнагарод - 2 залатыя, 4 сярэбраныя і 3 бронзавыя. У рамках чэмпіянату Расіі ў мужчын двухразовым прызёрам стаў Кірыл Войцік, у актыве якога серабро ў трайным скачку і бронза ў скачках у даўжыню. Таксама трэцяе месца ў дзесяцібор'і заняў Дзяніс Макашын.

На першынстве Расіі сярод юніёраў да 20 гадоў поўны камплект медалёў сабраў Раман Агейчык: на яго рахунку золата на дыстанцыі 800 метраў, серабро на 400-метроўцы і бронза ў бегу на 400 м з бар'ерамі. У турніры юнакоў да 18 гадоў пераможцам на дыстанцыі 400 метраў стаў Герман Штыцько, таксама беларус фінішаваў другім у бар'ерным бегу на круг. Яшчэ адно серабро ў камандную скарбонку дабавіў Даніла Гралько (800 метраў).-0-