Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
24 лютага 2023, 15:38

Беларускія канькабежцы заваявалі тры асабістыя медалі на старце фіналу Кубка Расіі

24 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Канькабежным цэнтры "Каломна" стартаваў фінал Кубка Расіі па канькабежным спорце з удзелам беларускіх спартсменаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Усяго на спаборніцтвах выступаюць больш як 80 канькабежцаў з Беларусі і 17 рэгіёнаў Расіі, у першы дзень турніру былі разыграны чатыры асабістыя камплекты ўзнагарод. Пераможцай на дыстанцыі 500 метраў у жанчын стала Ганна Дамарацкая, якая на 0,04 сек апярэдзіла дзеючую чэмпіёнку свету ў гэтым відзе - расіянку Ангеліну Голікаву. На гэтай жа дыстанцыі лідар нашай мужчынскай каманды Ігнат Галавацюк заняў другое месца, уступіўшы толькі прадстаўніку Алтайскага края Віктару Муштакову. Таксама другі рэзультат у забегу на 3000 м паказала беларуска Марына Зуева, вышэй у падагульняючым пратаколе размясцілася толькі шматразовая медалістка сусветных форумаў Яўгенія Лалянкова.

У суботу на турніры вызначацца пераможцы і прызёры на дыстанцыі 1000 м, а таксама ў камандных гонках. Фінал Кубка Расіі па канькабежным спорце ў Каломне адбудзецца 26 лютага.-0-