Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
05 студзеня 2024, 15:27

Беларускія гандбалісты перамаглі іранцаў на старце турніру ў Маскве

Фота Беларускай федэрацыі гандбола
5 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты нацыянальнай зборнай Беларусі пераможна стартавалі на міжнародным турніры ў Маскве, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым паядынку на пляцоўцы спарткомплексу "Дынама" расійскай сталіцы каманда Юрыя Шаўцова перамагла зборную Ірана з мінімальнай перавагай - 29:28. У першым тайме гульня ішла на роўных і на перапынак сапернікі пайшлі пры нічыйным рахунку - 16:16. У другой палавіне сустрэчы іранцы доўгі час лідзіравалі, але за 5 мінут да фінальнай сірэны беларусы дагналі іх і ў выніку здолелі вырваць перамогу. Самым рэзультатыўным у складзе пераможцаў стаў Дзмітрый Хмялькоў, які закінуў 7 мячоў.

Беларускія гандбалісты 6 студзеня сустрэнуцца з расійскай "маладзёжкай", а 7 студзеня завершаць спаборніцтвы паядынкам з нацыянальнай зборнай Расіі.-0-