Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
20 сакавіка 2024, 18:27

Беларускія футбалісты ўступілі чэхам у кваліфікацыі юнацкага ЧЕ

Фота з архіва
20 сакавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты юнацкай зборнай Беларусі (U-17) у Босніі і Герцагавіне прайгралі на старце элітнага этапу адборачнага турніру першынства Еўропы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У сённяшнім матчы 8-й кваліфікацыйнай групы беларусы ўступілі чэхам з лікам 0:1, прапусціўшы мяч у самым канцы сустрэчы.

Свой наступны паядынак падапечныя Дзмітрыя Караткевіча правядуць 23 сакавіка з камандай Польшчы, якая сёння разграміла баснійцаў з лікам 4:1. У апошні гульнявы дзень 26 сакавіка беларусы згуляюць з гаспадаром спаборніцтваў камандай Босніі і Герцагавіны. На першым этапе адборачнага турніру юнацкага чэмпіянату Еўропы зборная Беларусі ў Турцыі перамагла футбалістаў Шатландыі (3:1), разышлася мірам з камандай Казахстана (0:0) і ўступіла туркам (0:1), заняўшы другое месца ў групе 7 следам за турэцкай зборнай.

Пуцёўкі ў фінал заваююць пераможцы васьмі квартэтаў элітнага раўнда, а таксама 7 лепшых каманд, якія фінішуюць другімі. Фінальная стадыя юнацкага першынства Старога Свету пройдзе з 20 мая па 5 чэрвеня на футбольных палях Кіпра, гаспадары вызвалены ад кваліфікацыі. Год таму ў Венгрыі чэмпіёнскі тытул заваявалі юныя футбалісты Германіі.-0-