Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
22 студзеня 2020, 10:42

Беларускія футбалісты перамаглі фінаў у розыгрышы Кубка развіцця

22 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты юнацкай зборнай Беларусі (U-17) атрымалі другую перамогу ў розыгрышы Кубка развіцця ў Мінску, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У матчы другога тура папярэдняй групы А беларусы сустракаліся з камандай Фінляндыі і выйгралі з лікам 2:1.

Усе галы ў гэтым паядынку былі забіты ў другім тайме. На 43-й хвіліне гульні Арцём Васільеў вывеў беларусаў наперад, праз 20 хвілін фіны з пенальці аднавілі раўнавагу, а літаральна праз хвіліну Кірыл Зіновіч забіў пераможны мяч.

На старце турніру падапечныя Андрэя Скорабагацькі разграмілі равеснікаў з Узбекістана 4:1, а 23 студзеня завершаць групавы этап сустрэчай з камандай Бельгіі. У першым туры бельгійцы былі мацнейшыя за фінаў -2:1, а 21 студзеня з такім жа лікам абыгралі ўзбекаў.

Турнірнае становішча пасля двух гульнявых дзён: Беларусь - 6 ачкоў, Бельгія - 6, Фінляндыя - 0, Узбекістан - 0.

У групе В футбалісты Грузіі адолелі ісландцаў - 1:0, а ізраільцяне разграмілі каманду Таджыкістана з вынікам 4:0. Турнірнае становішча: Грузія - 4, Ізраіль - 4, Ісландыя - 0, Таджыкістан - 0. У апошнім туры 23 студзеня ізраільцяне згуляюць з ісландцамі, а грузіны будуць сапернічаць з таджыкамі.

У заключны дзень 16-га розыгрышу Кубка развіцця 25 студзеня ў мінскім футбольным манежы адбудуцца стыкавыя паядынкі за падагульняючыя месцы.-0-