Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
23 лютага 2024, 12:57

Беларускія фрыстайлісты заваявалі чатыры медалі на этапе Кубка чэмпіёнаў у Яраслаўлі

Фота з архіва
23 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Яраслаўлі завяршыўся першы этап міжнароднага турніру па лыжнай акрабатыцы "Кубак чэмпіёнаў" з удзелам беларускіх фрыстайлістаў, паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Мінспорту.

У індывідуальных спаборніцтвах у жанчын перамогу атрымала наша Ганна Дзяруга, а яе сяброўка па камандзе Любоў Піліпенка стала ўладальніцай сярэбранай узнагароды. У асабістым турніры сярод мужчын Макар Мітрафанаў заваяваў серабро, а Ігар Драбянкоў паказаў трэці вынік.

Раней беларускія лыжныя акрабаты ўдала выступілі на Усерасійскай спартакіядзе, таксама выйграўшы чатыры медалі. Ганна Дзяруга і Настасся Андрыянава ўзялі серабро і бронзу ў жанчын, Макар Мітрафанаў стаў трэцім у мужчын, акрамя таго, беларусы фінішавалі другімі ў камандным турніры.

Наступны этап Кубка чэмпіёнаў з 27 лютага па 1 сакавіка зноў прыме Яраслаўль.-0-