27 верасня 2021, 15:49

Беларускія баксёры выйгралі тры медалі на ЧС сярод ваеннаслужачых

Фота jn.com
Фота jn.com

27 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія баксёры выйгралі тры медалі на чэмпіянаце свету сярод ваеннаслужачых, які завяршыўся ў Маскве. Аб гэтым БЕЛТА паведамілі ў прэс-службе Беларускай федэрацыі бокса.

Найбольш паспяхова старт у сталіцы Расіі склаўся для Дзмітрыя Асанава, які стаў яго пераможцам у вазе 64 кг. У фінале ўраджэнец Мінскай вобласці выйграў ва ўзбекскага атлета Муджыбіла Турсунава раздзельным рашэннем суддзяў - 4:1.

Яшчэ двума медалямі скарбонку беларускай каманды папоўнілі Вікторыя Кебікава, якая заваявала серабро ў вагавой катэгорыі да 75 кг, і Галіна Бруевіч, якая ўдастоілася бронзы ў вагавой катэгорыі 57 кг.

Такім чынам, беларускія армейцы занялі 5-е месца ў медальным заліку турніру. Першынствавалі расіяне, якія заваявалі сем залатых, чатыры сярэбраныя і бронзавы медалі. Другое і трэцяе месцы падзялілі зборныя Казахстана і Узбекістана. У іх актыве па тры залатыя, адным сярэбраным і тры бронзавыя медалі.

У 58-м чэмпіянаце свету па боксе сярод ваеннаслужачых-2021 прыняў удзел 231 баксёр з 36 краін у дзесяці вагавых катэгорыях у мужчын і пяці ў жанчын.-0-