Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
05 красавіка 2022, 11:09

Беларускі атлет Ілья Лукавец выйграў турнір па бодзібілдынгу ў Краснаярску

5 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Ратавальнік з Наваполацка Ілья Лукавец стаў пераможцам спаборніцтваў па бодзібілдынгу на традыцыйным турніры Siberian Power Show у расійскім Краснаярску, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У якасці прыза беларускі атлет атрымаў 1 млн расійскіх рублёў. Ілья Лукавец выйграў спаборніцтвы ў напружанай барацьбе з расійскімі спартсменамі. Напал спаборніцтваў быў настолькі жорсткім, што расіянін Дзяніс Бажанаў, якому ўсе прарочылі перамогу, у выніку заняў толькі шостае месца. Другім пасля Ільі Лукаўца стаў піцерскі прафесійны атлет Аляксей Кузняцоў, трэцім - сібірскі цяжкаатлет Міхаіл Сазонаў. Усяго ў турніры па бодзібілдынгу і фітнесе прынялі ўдзел каля 400 прадстаўнікоў Расіі, Беларусі і Казахстана.

"Трэніроўкі ў мяне заўсёды цяжкія. Я ўвесь час прытрымліваюся дыеты, у спаборніцтвах па бодзібілдынгу выступаю больш за дзесяць гадоў. Гэта ўжо частка мяне, не ўяўляю, як можна расслабіцца або прапускаць трэніроўкі або за харчаваннем не сачыць," - сказаў Ілья Лукавец пасля сваёй перамогі. Год таму новапалачанін таксама выступіў на высокім узроўні, заваяваўшы сярэбраны медаль.

У гэтым годзе фестываль у Краснаярску прайшоў сёмы раз, у ім выступалі каля 3 тыс. атлетаў у 30 відах спорту. Агульны прызавы фонд склаў 10 млн расійскіх рублёў.-0-