Сцяг Нядзеля, 8 верасня 2024
06 чэрвеня 2024, 09:57

Беларуская веласіпедыстка Кіпцікава выйграла гонку праследавання на Гран-пры Санкт-Пецярбурга

Фота з архіва
6 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. На велатрэку "Локасфінкс" у Санкт-Пецярбургу праходзіць заключны этап міжнароднай серыі Гран-пры па веласпорце на трэку, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Акрамя лідараў расійскага веласпорту ўдзел у спаборніцтвах прымаюць прадстаўнікі каманд Беларусі і Казахстана, медалі разыгрываюцца ў эліце і ў юніёрскай узроставай катэгорыі. У трэці дзень турніру спартсмены вызначылі мацнейшых у індывідуальных гонках праследавання. Сярод жанчын лепшы рэзультат паказала наша Настасся Кіпцікава (3:27,68), другое месца заняла яе суайчынніца Караліна Бірук (3:27,93).

Першы медаль беларускай дэлегацыі ў аўторак прынёс Арцём Зайцаў, які ў кампаніі з веласіпедыстамі Тульскай вобласці атрымаў перамогу ў камандным спрынце. У праграме чацвёртага дня спаборніцтваў Гран-пры Санкт-Пецярбурга - фінальныя заезды ў індывідуальным спрынце і омніуме.-0-