Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
05 лютага 2024, 11:19

Беларуская сінхраністка Хандошка выйшла ў фінал адвольнай праграмы на ЧС у Досе

Васіліна Хандошка. Фота з архіва БФСП
5 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У сталіцы Катара Досе прадаўжаецца чэмпіянат свету па водных відах спорту, удзел у якім у нейтральным статусе прымаюць беларускія спартсмены, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У трэці дзень турніру прайшлі кваліфікацыйныя спаборніцтвы сярод сінхраністак у адвольнай праграме ў дысцыпліне "сола". Удзел у адборы прыняла 31 дзяўчына, у вырашальны этап прайшла мацнейшая дружына. У лік фіналістак увайшла і беларуска Васіліна Хандошка, якая набрала 224,1771 бала - гэты рэзультат стаў пятым сярод усіх салістак. Напярэдадні наша спартсменка спынілася за крок ад медалёў у фінале тэхнічнай праграмы, заняўшы чацвёртае месца. Уладальніцы ўзнагарод у адвольнай праграме вызначацца 6 лютага.

Сусветны форум па водных відах спорту ў Катары прадоўжыцца па 18 лютага. Усяго на турніры разыгрываецца 75 камплектаў медалёў у сінхронным плаванні, скачках у ваду, плаванні, водным пола, плаванні на адкрытай вадзе і хай-дайвінгу. Спаборніцтвы па плаванні ў 50-метровым басейне стартуюць 11 лютага, удзел у іх прымуць чацвёра беларускіх спартсменаў - Настасся Куляшова, Аліна Змушко, Настасся Шкурдай і Ілья Шымановіч. Усяго на чэмпіянат свету заявіліся прадстаўнікі 197 краін.-0-