Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
12 лютага 2024, 14:01

Беларуская лыжніца Каралёва трапіла ў топ-30 гонкі з раздзельнага старту на спартакіядзе ў Цюмені

Скрыншот відэа asnta.ru
12 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Цюмені прадаўжаюцца спаборніцтвы па лыжных гонках у рамках II Усерасійскай спартакіяды мацнейшых спартсменаў па зімовых відах спорту 2024 года, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У панядзелак лыжнікі разыгрывалі медалі ў гонках з раздзельнага старту на 10 кіламетраў вольным стылем. Удзел у жаночай індывідуальнай гонцы прынялі 134 дзяўчыны, у тым ліку тры прадстаўніцы Беларусі. Лепшай з нашых спартсменак стала Ганна Каралёва, якая паказала 26-ы вынік, апярэдзіўшы ў тым ліку алімпійскую чэмпіёнку Юлію Ступак. Яшчэ дзве беларускі Ганна Мачахіна і Лізавета Пінчук размясціліся на 51-м і 74-м радках выніковага пратакола. Перамогу атрымала лыжніца з Ніжагародскай вобласці Настасся Куляшова.

На старт мужчынскай раздзелкі выйшлі 149 спартсменаў, адзіны прадстаўнік Беларусі Аляксей Губенка заняў 103-ю пазіцыю. Трохразовым чэмпіёнам спартакіяды стаў лідар расійскіх лыж Аляксандр Бальшуноў, які выступае за каманду Архангельскай вобласці. Заўтра спартсмены вызначаць мацнейшых у эстафетах, у сераду адбудуцца камандныя спрынты. На 17 і 18 лютага запланаваны мужчынскі і жаночы мас-старты адпаведна.

Усяго ў зімовай спартакіядзе мацнейшых спартсменаў удзельнічае больш за 2,5 тыс. атлетаў, якія разыгрываюць узнагароды ў 16 алімпійскіх відах спорту - гэта біятлон, бабслей, скелетон, гарналыжны спорт, кёрлінг, канькабежны спорт, шорт-трэк, лыжныя гонкі, лыжнае дваябор'е, скачкі на лыжах з трампліна, санны спорт, скі-альпінізм, снаўбордынг, фігурнае катанне, фрыстайл і хакей. Спаборніцтвы прадоўжацца па 18 лютага.-0-