Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
22 лістапада 2022, 16:43

Беларуская гарналыжніца Марыя Шканава выйграла слалам на старце Кубка Расіі ў Кіраўску

22 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У Кіраўску Мурманскай вобласці РФ стартаваў Кубак Расіі па гарналыжным спорце з удзелам беларускіх спартсменаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Дэбютны этап турніру адкрыўся ў панядзелак спаборніцтвамі ў слаламе, сярод жанчын на першай пазіцыі размясцілася прадстаўніца Беларусі Марыя Шканава. Пасля стартавай спробы наша спартсменка ўступала Настассі Гарнастаевай з Расіі, але на другой трасе беларуска паказала лепшы час і ў выніку па суме апярэдзіла Гарнастаеву на 0,58 секунды.

Сёння ў дзяўчат адбыўся другі старт у слаламе, па выніках якога Марыя Шканава зноў апынулася на подыуме - на гэты раз на сярэбранай пазіцыі. Перамогу атрымала расіянка Віталіна Гірына, якая па выніках дзвюх спроб апярэдзіла нашу гарналыжніцу на 2,30 секунды. Трэцяе месца заняла яшчэ адна спартсменка з Расіі Кацярына Ткачэнка.

Спаборніцтвы ў слаламе ў рамках Кубка Расіі па гарналыжным спорце павінны былі стартаваць 25 лістапада, але з-за ўмоў надвор'я былі перанесены на некалькі дзён раней. Далей у праграме турніру ў Кіраўску спаборніцтвы ў гіганцкім слаламе ў мужчын і жанчын.-0-