Сцяг Нядзеля, 7 ліпеня 2024
04 ліпеня 2024, 11:15

Беларус Брыціс выйграў серабро чэмпіянату Расіі па маўнцінбайку

Фота Мінспорту
4 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія спартсмены сталі прызёрамі ўнутрырасійскіх спаборніцтваў па маўнцінбайку і веласпорце на трэку. Аб гэтым паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Міністэрства спорту і турызму.

Чэмпіянат і першынство Расіі па маўнцінбайку ў гонцы з выбываннем прымаў пасёлак Слюдаруднік Чэлябінскай вобласці, нашу каманду на гэтых спаборніцтвах прадстаўляў Дайніс Брыціс. У кваліфікацыі беларускі гоншчык заняў 11-е месца сярод 57 удзельнікаў, далей выйграў заезд у 1/8 фіналу, паказаў другі час у чвэрцьфінале і выйшаў у паўфінал, дзе зноў атрымаў перамогу. У вырашальным заездзе Брыціс фінішаваў услед за Мікалаем Івановым з Санкт-Пецярбурга і стаў уладальнікам серабра.

Паралельна ў Туле на старэйшым велатрэку Расіі праходзілі Усерасійскія спаборніцтвы па веласпорце на трэку. Беларускія спартсмены заваявалі два медалі турніру: Арцём Зайцаў узяў золата ў мужчынскім спрынце, у гэтай жа дысцыпліне ў жанчын Варвара Басякова заняла другое месца.-0-