Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
25 жніўня 2022, 12:59

Беларус Антон Смольскі заняў чацвёртае месца ў спрынце на старце Кубка Садружнасці па біятлоне

25 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. На базе лыжна-біятлоннага комплексу "Лаура" ў Сочы стартаваў першы летні этап Кубка Садружнасці па біятлоне, у якім прымаюць удзел вядучыя беларускія і расійскія спартсмены, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Праграму спаборніцтваў на лыжаролернай трасе ў Краснай Паляне адкрыў мужчынскі спрынт. Увесь п'едэстал па выніках гонкі занялі расіяне: перамогу атрымаў Антон Бабікаў, следам за ім размясціліся Эдуард Латыпаў і Аляксей Вагін. Лепшым з беларусаў стаў Антон Смольскі, які паказаў 4-ы рэзультат пры двух штрафных кругах. Трэцяй пазіцыі наш біятланіст уступіў усяго секунду. Іншыя беларусы не трапілі ў топ-10: Максім Варабей заняў 15-е месца (3 промахі), Дзмітрый Лазоўскі - 16-ы (3), Сцяпан Данілаў - 21-ы (2), Аляксандр Кошын - 39-ы (5). Усяго ўдзел у гонцы прынялі 57 спартсменаў.

Старт жаночаму спрынту будзе дадзены ў 13.30, за беларускую каманду пабягуць Дзінара Алімбекава (5-ы нумар), Адэліна Сабітава (15), Аліна Пільчук (27) і Дар'я Кудаева (32). У суботу на Кубку Садружнасці ў Сочы адбудуцца гонкі праследавання, 28 жніўня пройдуць мас-старты.

Наступны летні этап турніру з 15 па 18 верасня прымуць Раўбічы, пасля чаго Кубак прадоўжыцца спаборніцтвамі на снежных трасах. 23-24 снежня біятланісты выступяць на навагодніх гонках у Разані, у другой палове студзеня два этапы запар пройдуць у Раўбічах, а заключная стадыя турніру будзе праведзена з 9 па 12 сакавіка ў Цюмені.-0-