Сцяг Субота, 20 красавіка 2024
29 жніўня 2022, 11:48

Беларус Антон Смольскі стаў другім у мас-старце на этапе Кубка Садружнасці па біятлоне

29 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. На базе лыжна-біятлоннага комплексу "Лаўра" ў Сочы завяршыўся першы летні этап Кубка Садружнасці па біятлоне, у якім прымаюць удзел вядучыя беларускія і расійскія спартсмены, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Праграму спаборніцтваў на лыжаролернай трасе ў Краснай Паляне завяршалі мас-старты. У мужчынскай гонцы другое месца заняў наш Антон Смольскі. На чатырох агнявых рубяжах беларус дапусціў тры памылкі і прайграў пераможцу - расіяніну Антону Бабікаву - мінуту і 8 секунд. Трэцім фінішаваў Карым Халілі. У дзясятцы мацнейшых былі яшчэ два біятланісты з Беларусі: Максім Варабей стаў 7-м, Сцяпан Данілаў - 8-м. Дзмітрый Лазоўскі паказаў падагульняючы 13-ы рэзультат.

Увесь п'едэстал жаночага мас-старту занялі прадстаўніцы Расіі. Перамогу атрымала Ірына Казакевіч, следам за ёю размясціліся Настасся Батманава і Тамара Дзербушава. Дзінара Алімбекава, якая раней выйграла ў Сочы спрынт і пасьют, на старт гонкі не выйшла. Іншыя беларускі Аліна Пільчук і Адэліна Сабітава занялі падагульняючыя 10-е і 15-е месцы адпаведна.

Другі летні этап Кубка Садружнасці пройдзе з 15 па 18 верасня ў Раўбічах, пасля чаго турнір прадоўжыцца спаборніцтвамі на снежных трасах. 23-24 снежня біятланісты выступяць у Разані, у другой палавіне студзеня два этапы запар пройдуць у Раўбічах, а заключная стадыя турніру будзе праведзена з 9 па 12 сакавіка ў Цюмені.-0-