Сцяг Субота, 20 красавіка 2024
09 жніўня 2020, 17:14

"Баварыя" і "Барселона" сталі чвэрцьфіналістамі футбольнай Лігі чэмпіёнаў

9 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У футбольнай Лізе чэмпіёнаў вызначыліся апошнія ўдзельнікі чвэрцьфінальнай стадыі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Чэмпіён Германіі мюнхенская "Баварыя" пасля значнай вікторыі ў Лондане над англійскім "Чэлсі" (3:0) у сустрэчы ў адказ 1/8 фіналу на сваёй арэне таксама дабілася поспеху з перавагай тры мячы - 4:1. Лепшы бамбардзір гэтага сезона ЛЧ польскі форвард мюнхенцаў Роберт Левандоўскі аформіў галявы дубль, і цяпер на яго рахунку 13 мячоў у гэтым турніры.

Сапернікам баварцаў у 1/4 фіналу будзе іспанская "Барселона", якая перамагла на сваім полі італьянскі "Напалі" з рэзультатам 3:1. Усе мячы ў гэтай сустрэчы былі забіты да перапынку - спачатку Клеман Ленгле, Ліянэль Месі і Луіс Суарэс (з пенальці) забілі тры галы ў вароты гасцей, а ў самай канцоўцы першага тайма Ларэнца Інсінье рэалізаваў пенальці, скараціўшы разрыў. У другой палавіне сустрэчы рэзультат не змяніўся. Іх першы паядынак у Неапалі завяршыўся ўнічыю - 1:1.

Пачынаючы з 1/4 фіналу матчы чэмпіёнскай Лігі пройдуць у партугальскім Лісабоне: