Сцяг Аўторак, 16 красавіка 2024
01 жніўня 2019, 11:54

БАТЭ прайграў "Русенбаргу" ў выязным матчы кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў

1 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты БАТЭ прайгралі нарвежскаму "Русенбаргу" з лікам 0:2 у выязным матчы 2-га раўнда кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Першы матч у Барысаве завяршыўся перамогай беларускай каманды - 2:1. У сустрэчы ў адказ у Тронхейме футбалісты абедзвюх каманд імкнуліся добра згуляць у абароне. Небяспечных момантаў каля варот беларусаў і нарвежцаў узнікала няшмат. Усё змянілася ў канцы другога тайма. На 73-й хвіліне Эміль Ёнасен парушыў правілы ў штрафной плошчы, і Андрэ Хеланд рэалізаваў пенальці - 1:0. У хуткім часе другі гол у вароты БАТЭ забіў Аляксандр Седэрлунд - 2:0.

Дзякуючы двум галам "Русенбарг" выйшаў у трэці раўнд кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў. Барысаўскі БАТЭ прадоўжыць выступленне на міжнароднай арэне ў Лізе Еўропы і згуляе з баснійскім "Сараева".-0-