Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
11 красавіка 2022, 11:37

БАТЭ атрымаў трэцюю перамогу на старце футбольнага чэмпіянату Беларусі

11 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты барысаўскага БАТЭ атрымалі трэцюю запар перамогу на старце чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У паядынку 3-га тура барысаўчане разграмілі ў Магілёве мясцовы "Днепр" з лікам 3:0. У першым тайме мячы забілі Уладзіслаў Малькевіч і Станіслаў Драгун, а пасля перапынку апошнюю кропку паставіў Вілюм Вілюмсан. У двух папярэдніх турах БАТЭ з такім жа вынікам перамог бабруйскую "Белшыну" і мазырскую "Славію". Барысаўская каманда мае 9 ачкоў з 9 магчымых.

Футбалісты гродзенскага "Нёмана" абыгралі на сваёй арэне гасцей з брэсцкага "Дынама" з вынікам 2:1. У складзе пераможцаў галы забілі Валерый Жукоўскі (з пенальці) і Гегам Кадзімян, у брастаўчан вызначыўся Уладзіслаў Ясюкевіч.

Чэмпіёны краіны футбалісты салігорскага "Шахцёра" выйгравалі ў гасцях у "Іслачы" з Мінскага раёна, але не змаглі ўтрымаць перамогу - нічыя 1:1. Абодва галы былі забіты ў першым тайме: на 15-й хвіліне Дэмба Дарба трапіў у вароты гаспадароў поля, а праз 15 хвілін Алег Нікіфарэнка зраўнаваў лік.

Вынікі іншых сустрэч: "Славія" (Мазыр) - "Дынама" (Мінск) - 1:2, "Мінск" - "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - 1:0, "Энергетык-БДУ" (Мінск) - "Слуцк" - 1: 1.

Сёння адбудуцца заключныя сустрэчы трэцяга тура: "Арсенал" (Дзяржынск) - "Віцебск", "Белшына" (Бабруйск) - "Гомель".

Турнірную табліцу цяпер узначальвае БАТЭ, у якога 9 ачкоў, па 7 балаў маюць сталічныя "Дынама", "Энергетык-БДУ" і гродзенскі "Нёман".-0-