ДЗЯРЖОРГАНЫДЗЯРЖОРГАНЫ
Флаг Нядзеля, 14 жніўня 2022
Мінск Суцэльная воблачнасць +25°C
Усе навіны
Усе навіны
Палітыка
12 верасня 2016, 12:20

У Беларусі выбраны парламент шостага склікання. ЦВК абнародавала прозвішчы дэпутатаў

12 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Цэнтрвыбаркам абнародаваў прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле папярэдніх даных, выбраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу шостага склікання. Гэтыя звесткі размешчаны на афіцыйным сайце Цэнтрвыбаркама, паведамляе БЕЛТА.

У парламент выбраны:

БРЭСЦКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Брэсцкая-Заходняя № 1 Брыч Леанід Рыгоравіч

Брэсцкая-Цэнтральная № 2 Мілашэўскі Валянцін Станіслававіч

Брэсцкая-Усходняя № 3 Дашко Анатолій Міхайлавіч

Брэсцкая-Пагранічная № 4 Базанаў Уладзімір Аляксандравіч

Баранавіцкая-Заходняя № 5 Палітыка Вольга Сяргееўна

Баранавіцкая-Усходняя № 6 Якубовіч Таццяна Раманаўна

Баранавіцкая сельская № 7 Цупрык Леанід Аляксандравіч

Белавежская № 8 Стаціўка Жанна Уладзіміраўна

Бярозаўская № 9 Качына Леанід Іванавіч

Днепра-Бугская № 10 Дарагакупец Юрый Іванавіч

Івацэвіцкая № 11 Ткачук Анатолій Уладзіміравіч

Кобрынская № 12 Дземідовіч Васілій Мікалаевіч

Лунінецкая № 13 Невар Ігар Леанідавіч

Пінская гарадская № 14 Колб Ігар Міхайлавіч

Пінская сельская № 15 Рабкавец Іван Рыгоравіч

Столінская № 16 Бабаловіч Аляксандр Сяргеевіч

ВІЦЕБСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Віцебская-Горкаўская № 17 Старынская Таццяна Аляксандраўна

Віцебская-Чкалаўская № 18 Занько Сяргей Мікалаевіч

Віцебская-Чыгуначная № 19 Чэкан Васілій Іванавіч

Віцебская-Кастрычніцкая № 20 Цацоха Аляксандр Уладзіміравіч

Гарадоцкая № 21 Мірош Віктар Вікенцьевіч

Докшыцкая № 22 Андрэйчанка Уладзімір Паўлавіч

Лепельская № 23 Мартынаў Ігар Феліксавіч

Наваполацкая № 24 Дзевятоўскі Вадзім Анатольевіч

Аршанская гарадская № 25 Дабрыніна Людміла Анатольеўна

Аршанская-Дняпроўская № 26 Чудовіч Віталій Ігаравіч

Полацкая гарадская № 27 Гуйвік Наталля Васільеўна

Полацкая сельская № 28 Юніцын Андрэй Юр'евіч

Пастаўская № 29 Зямчонак Сяргей Рычардавіч

Сенненская № 30 Лукашоў Анатолій Іванавіч

ГОМЕЛЬСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Гомельская-Юбілейная № 31 Корж Іван Аляксеевіч

Гомельская-Сяльмашаўская № 32 Шылаў Віталій Пятровіч

Гомельская-Цэнтральная № 33 Леўшуноў Алег Фёдаравіч

Гомельская-Савецкая № 34 Ждановіч Павел Леанідавіч

Гомельская-Прамысловая № 35 Гурскі Дзмітрый Міхайлавіч

Гомельская-Навабеліцкая № 36 Астапюк Алена Іванаўна

Гомельская сельская № 37 Навумчык Ала Аляксандраўна

Буда-Кашалёўская № 38 Васількоў Мікалай Андрэевіч

Жыткавіцкая № 39 Кралевіч Ірына Мікалаеўна

Жлобінская № 40 Дзьячэнка Вячаслаў Іванавіч

Калінкавіцкая № 41 Адаменка Яўгеній Буніслававіч

Мазырская № 42 Рассоха Мікалай Фёдаравіч

Палеская № 43 Пісанік Леанід Фёдаравіч

Рэчыцкая № 44 Пірштук Баляслаў Казіміравіч

Рагачоўская № 45 Шчэпаў Уладзіслаў Аляксандравіч

Светлагорская № 46 Філіповіч Галіна Васільеўна

Хойніцкая № 47 Чэкан Святлана Уладзіславаўна

ГРОДЗЕНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Ваўкавыская № 48 Сягоднік Аляксандр Іванавіч

Гродзенская-Занёманская № 49 Пацэвіч Сяргей Лявонцьевіч

Гродзенская-Кастрычніцкая № 50 Русак Віктар Рамуальдавіч

Гродзенская-Цэнтральная № 51 Кір'як Лілія Вацлаваўна

Гродзенская-Ленінская № 52 Далгашэй Тамара Сяргееўна

Гродзенская сельская № 53 Літвін Сяргей Іванавіч

Іўеўская № 54 Маркевіч Аляксандр Іванавіч

Лідская № 55 Навумовіч Андрэй Мікалаевіч

Дзятлаўская № 56 Міхневіч Валянцін Уладзіміравіч

Навагрудская № 57 Папко Вольга Мікалаеўна

Слонімская № 58 Сопікава Ала Мікалаеўна

Смаргонская № 59 Кавалько Адам Дзмітрыевіч

Шчучынская № 60 Саўко Валерый Іосіфавіч

МІНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Бярэзінская № 61 Атрошчанка Пётр Аляксеевіч

Барысаўская гарадская № 62 Бараннік Васілій Міхайлавіч

Барысаўская сельская № 63 Красоўская Тамара Пятроўна

Жодзінская № 64 Заблоцкі Дзмітрый Васільевіч

Пухавіцкая № 65 Гайдукевіч Валерый Уладзіміравіч

Капыльская № 66 Ніжэвіч Людміла Іванаўна

Слуцкая № 67 Ражанец Валянціна Вітальеўна

Салігорская гарадская № 68 Рыбак Андрэй Анатольевіч

Салігорская сельская № 69 Мурына Юлія Георгіеўна

Стаўбцоўская № 70 Анісім Алена Мікалаеўна

Дзяржынская № 71 Лобач Юрый Аляксандравіч

Маладзечанская гарадская № 72 Канановіч Людміла Мікалаеўна

Маладзечанская сельская № 73 Маркевіч Іван Станіслававіч

Вілейская № 74 Жыбуль Наталля Пятроўна

Лагойская № 75 Вабішчэвіч Пётр Андрэевіч

Сеніцкая № 76 Улаховіч Мікалай Дзмітрыевіч

Заслаўская № 77 Курсевіч Валянціна Вацлаваўна

МАГІЛЁЎСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Бабруйская-Ленінская № 78 Рынейская Ірына Мікалаеўна

Бабруйская-Першамайская № 79 Уласевіч Віталій Эдуардавіч

Бабруйская сельская № 80 Кананчук Ігар Паўлавіч

Быхаўская № 81 Кананчук Таццяна Пятроўна

Горацкая № 82 Каляснёва Алена Пятроўна

Крычаўская № 83 Марачкова Таццяна Барысаўна

Магілёўская-Ленінская № 84 Марзалюк Ігар Аляксандравіч

Магілёўская-Цэнтральная № 85 Старавойтаў Аляксандр Генадзьевіч

Магілёўская-Кастрычніцкая № 86 Петрашова Вольга Уладзіміраўна

Магілёўская-Прамысловая № 87 Салаўёў Пётр Аляксандравіч

Магілёўская сельская № 88 Хішчанка Анатолій Пятровіч

Асіповіцкая № 89 Багдановіч Аляксандр Віктаравіч

Шклоўская № 90 Гобараў Дзмітрый Дзмітрыевіч

МІНСК

Шабаноўская № 91 Няхайчык Аксана Уладзіміраўна

Аўтазаводская № 92 Курсевіч Валерый Віктаравіч

Васняцоўская № 93 Барадзеня Валерый Анатольевіч

Свіслацкая № 94 Варанецкі Валерый Іосіфавіч

Купалаўская № 95 Сайганава Таццяна Іванаўна

Чкалаўская № 96 Клімовіч Наталля Анатольеўна

Кастрычніцкая № 97 Канапацкая Ганна Анатольеўна

Паўднёва-Заходняя № 98 Камароўскі Ігар Сяргеевіч

Грушаўская № 99 Макарына-Кібак Людміла Эдуардаўна

Ясенінская № 100 Гайдук Аксана Вячаславаўна

Сухараўская № 101 Старавойтава Ганна Валянцінаўна

Каменнагорская № 102 Кубракова Людміла Пятроўна

Дамброўская № 103 Місявец Віталій Рыгоравіч

Кальварыйская № 104 Мілаванаў Міхаіл Вячаслававіч

Старавіленская № 105 Дарафеева Ірына Аркадзьеўна

Коласаўская № 106 Шаўцоў Дзмітрый Яўгенавіч

Усходняя № 107 Сокал Аляксей Мікалаевіч

Каліноўская № 108 Місько Максім Уладзіміравіч

Уручская № 109 Бобрыкаў Сяргей Валянцінавіч

Партызанская № 110 Мычко Вольга Віктараўна

Падпісвайцеся на нас у
Twitter
Топ-навіны
З НАМІ НАЙБОЛЬШ ЦІКАВА
Свежыя навіны Беларусі