Сцяг Субота, 20 красавіка 2024
24 кастрычніка 2019, 11:49

"Зеніт" прайграў "Лейпцыгу", "Чэлсі" адолеў "Аякс" у 3-м туры Лігі чэмпіёнаў

24 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Удзельнікі футбольнай Лігі чэмпіёнаў 23 кастрычніка завяршылі першы круг групавога этапу, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У групе G чэмпіён Расіі "Зеніт" з Санкт-Пецярбурга гуляў у гасцях у нямецкага "Лейпцыга" і ўступіў 1:2. У першым тайме невялікая перавага была на баку гаспадароў, але яны не змаглі дабіцца поспеху. Затое госці ў адной з контратак змаглі вызначыцца - на 25-й хвіліне цэлі дасягнуў далёкі ўдар Яраслава Ракіцкага.

Пасля перапынку футбалісты "Лейпцыга" прыбавілі ў руху, спачатку Конрад Лаймер зраўнаваў рэзультат, а потым Марсель Забітцэр забіў другі гол у вароты Міхаіла Кержакова.

Турнірнае становішча: "Лейпцыг" - 6 ачкоў (3 матчы), "Зеніт" - 4 (3), "Ліён" - 4 (2), "Бенфіка" - 0 (2).

Лідар групы Н галандскі "Аякс" уступіў у Амстэрдаме лонданскаму "Чэлсі" з лікам 0:1. Пераможны гол на 86-й хвіліне сустрэчы забіў Мішы Батшуаі. Турнірнае становішча: "Аякс" - 6 (3), "Чэлсі" - 6 (3), "Валенсія" - 3 (2), "Ліль" - 0 (2).-0-