Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
19 верасня 2019, 09:32

ПСЖ разграміў "Рэал", "Атлетыка" адыграўся з ліку 0:2 у матчы з "Ювентусам" у першым туры групавога этапу ЛЧ

19 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Французскі "Пары Сен-Жэрмен" разграміў мадрыдскі "Рэал" у першым туры футбольнай Лігі чэмпіёнаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым тайме сустрэчы ў Парыжы Анхель Дзі Марыя двойчы паразіў вароты Ціба Куртуа. Пасля перапынку футбалісты "Рэала" спрабавалі адыграцца, але поспеху не дабіліся. У кампенсаваны час гаспадары павялічылі сваю перавагу пасля дакладнага ўдару Томаса Менье - 3:0 на карысць ПСЖ.

У другім матчы групы бельгійскі "Бруге" на сваім полі згуляў унічыю з турэцкім "Галатасараем" са Стамбула - 0:0.

Вынікі гульняў у іншых групах:

В - "Алімпіякос" (Пірэй, Грэцыя) - "Тотэнхэм" (Лондан, Англія) - 2:2, "Баварыя" (Мюнхен, Германія) - "Црвена Зорка" (Бялград, Сербія) - 3:0.

С - "Шахцёр" (Данецк, Украіна) - "Манчэстэр Сіці" (Англія) - 0:3, "Дынама" (Загрэб, Харватыя) - "Аталанта" (Бергама, Італія) - 4:0.

D - "Баер" (Леверкузен, Германія) - "Лакаматыў" (Масква, Расія) - 1:2, "Атлетыка" (Мадрыд, Іспанія) - "Ювентус" (Турын, Італія) - 2:2.

F - "Інтэр" (Мілан, Італія) - "Славія" (Прага, Чэхія) - 1:1, "Барусія" (Дортмунд, Германія) - "Барселона" (Іспанія) - 0:0.

G - "Ліён" (Францыя) - "Зеніт" (Санкт-Пецярбург, Расія) - 1:1, "Бенфіка" (Лісабон, Партугалія) - "Лейпцыг" (Германія) - 1:2.

Н - "Аякс" (Амстэрдам, Нідэрланды) - "Ліль" (Францыя) - 3:0, "Чэлсі" (Лондан, Англія) - "Валенсія" (Іспанія) - 0:1.

Сёння вечарам матчы першага тура групавога этапу адбудуцца ў другім па рангу кантынентальным турніры - Лізе Еўропы.-0-