Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
26 чэрвеня 2019, 10:30

II Еўрапейскія гульні - галоўныя падзеі серады

II Еўрапейскія гульні прадаўжаюцца ў Мінску. У медальнай скарбонцы беларускай зборнай 41 узнагарода (14 залатых, 9 сярэбраных, 18 бронзавых). Беларусь па-ранейшаму займае другое месца ў агульнакамандным медальным заліку. Наперадзе расіяне - 53 (24, 13, 16), на трэцім месцы спартсмены Грузіі - 20 (6, 5, 9).

У шосты спаборніцкі дзень спартсмены разыграюць 16 камплектаў узнагарод у 5 відах спорту. Удзельнікі спаборніцтваў пазмагаюцца за ўзнагароды ў веславанні на байдарках і каноэ (будуць разыграны 5 медальных камплектаў), вольнай барацьбе, настольным тэнісе ў адзіночным разрадзе ў жанчын і мужчын. Таксама за медалі будуць змагацца лучнікі ў індывідуальных дысцыплінах у жанчын - у стральбе з блочнага і класічнага лука, тры камплекты ўзнагарод разыграюць удзельнікі турніру па кулявой стральбе. Папярэднія спаборніцтвы прадоўжацца ў некалькіх відах праграмы: пляжны футбол, бадмінтон, бокс, будзе дадзены старт паўфіналам лёгкаатлетычных спаборніцтваў.

Нашы карэспандэнты прадаўжаюць працаваць на галоўных спартыўных арэнах. Аб важнейшых падзеях чарговага спаборніцкага дня - у аглядзе БЕЛТА.

Беларускія спартсмены 25 чэрвеня заваявалі 3 залатыя медалі II Еўрапейскіх гульняўБеларускія спартсмены 25 чэрвеня заваявалі 3 залатыя медалі II Еўрапейскіх гульняў
Цяпер у медальнай скарбонцы беларускай зборнай 41 узнагарода (14 залатых, 9 сярэбраных, 18 бронзавых), яна па-ранейшаму займае другое месца ў агульнакамандным медальным заліку.

Веславанне на байдарках і каноэ

Марына Літвінчук і Вольга Худзенка перамаглі ў веславанні на байдарцы на 500 м на ІІ Еўрапейскіх гульняхМарына Літвінчук і Вольга Худзенка перамаглі ў веславанні на байдарцы на 500 м на ІІ Еўрапейскіх гульнях
Першае месца Марына Літвінчук і Вольга Худзенка не ўступілі да самага фінішу, і пачалі святкаваць поспех яшчэ да таго як перасеклі стужку.

Байдарачнік Алег Юрэня заняў трэцяе месца на ІІ Еўрапейскіх гульняхБайдарачнік Алег Юрэня заняў трэцяе месца на ІІ Еўрапейскіх гульнях
У вырашальным заездзе на 1000 м на вяслярным канале ў Заслаўі беларус адстаў ад пераможцы больш як на секунду - +1,355 сек. Першае месца ў Балінта Копаса з Венгрыі - 3 мін 30,96 сек, а сярэбраным прызёрам стаў Фернанда Пімента з Партугаліі - +0,112 сек.

Петрушэнка і Бялько занялі 8-е месца на Еўрапейскіх гульнях у веславанні на байдарцыПетрушэнка і Бялько занялі 8-е месца на Еўрапейскіх гульнях у веславанні на байдарцы
Дуэту ўдаўся старт, але потым сапернікі павялічылі тэмп праходжання дыстанцыі.

Себасцьян Брэндэль: II Еўрапейскія гульні па арганізацыі не ўступаюць чэмпіянатам свету і алімпіядСебасцьян Брэндэль: II Еўрапейскія гульні па арганізацыі не ўступаюць чэмпіянатам свету і алімпіяд
Нямецкі спартсмен заняў у заездзе на 1000 м трэцяе месца, апярэдзіўшы беларуса Максіма Пятрова.

Стральба з лука

Беларускія лучніцы не прайшлі ў паўфінал II Еўрапейскіх гульняўБеларускія лучніцы не прайшлі ў паўфінал II Еўрапейскіх гульняў
Карына Дзёмінская ў чвэрцьфінальнай сустрэчы з галандкай Габрыэлай Баярда была блізка да перамогі, але ўсё ж уступіла ў "перастрэлцы" 5:6.

Кулявая стральба

Юрый Шчарбацэвіч заваяваў серабро спаборніцтваў па кулявой стральбе на II Еўрапейскіх гульняхЮрый Шчарбацэвіч заваяваў серабро спаборніцтваў па кулявой стральбе на II Еўрапейскіх гульнях
У фінальным раўндзе Юрый Шчарбацэвіч да апошняга змагаўся за золата з расійскім стралком Сяргеем Каменскім, але ўсё ж застаўся на другой падагульняючай пазіцыі.