Сцяг Чацвер, 28 сакавіка 2024
29 чэрвеня 2019, 13:00

II Еўрапейскія гульні: дзявяты дзень спаборніцтваў

II Еўрапейскія гульні набліжаюцца да фіналу і сёння, у перадапошні спаборніцкі дзень, спартсмены разыгрываюць 28 камплектаў узнагарод.

У дзявяты дзень спаборніцтваў у праграме - бокс, каратэ, трэкавыя велагонкі, грэка-рымская барацьба, бадмінтон, спартыўная гімнастыка ў мнагабор'і ў жанчын і мужчын. Сярод спаборніцтваў таксама прысутнічае настольны тэніс і пляжны футбол.

Бокс

Беларускі баксёр Дзмітрый Асанаў стаў чэмпіёнам II Еўрапейскіх гульняўБеларускі баксёр Дзмітрый Асанаў стаў чэмпіёнам II Еўрапейскіх гульняў
У схватцы за залатую ўзнагароду Дзмітрый Асанаў быў мацнейшы за расіяніна Габіла Мамедава.

Каратэ

Марыя Аляксеева'

Беларуска Марыя Фурсава стала пятай на турніры па каратэ II Еўрапейскіх гульняўБеларуска Марыя Фурсава стала пятай на турніры па каратэ II Еўрапейскіх гульняў
У спаборніцтве за бронзавую ўзнагароду беларуска была ацэнена суддзямі на 23,68 бала, уступіўшы месца на п'едэстале гонару партугальскай спартсменцы Патрыцыі Эспартэйра.

Грэка-рымская барацьба

Бадмінтон

Настольны тэніс

Польшча заваявала бронзу жаночага каманднага турніру па настольным тэнісе II Еўрапейскіх гульняўПольшча заваявала бронзу жаночага каманднага турніру па настольным тэнісе II Еўрапейскіх гульняў
У матчы за 3-е месца польскія спартсменкі ва ўпартай барацьбе адолелі саперніц з Венгрыі з лікам 3:2. Вырашальнае ачко полькам прынесла Лі Цян, якая перамагла Шандру Пергель 3:1.

Пляжны футбол

Швейцарцы заваявалі бронзу турніру па пляжным футболе на II Еўрапейскіх гульняхШвейцарцы заваявалі бронзу турніру па пляжным футболе на II Еўрапейскіх гульнях
У час гульні за трэцяе месца з украінцамі швейцарцы тройчы былі ў ролі даганяючых. Аднак у канцы паядынку не толькі аднавілі парытэт, але і вырвалі перамогу.

Спартыўная гімнастыка

Беларуская гімнастка Настасся Алістратава заняла 12-е месца ў мнагабор'і на II Еўрапейскіх гульняхБеларуская гімнастка Настасся Алістратава заняла 12-е месца ў мнагабор
Іван Смірноў'

Чэшскі велагоншчык Томаш Бабек перамог у гіце на II Еўрапейскіх гульнях, Уладзіслаў Новік - пятыЧэшскі велагоншчык Томаш Бабек перамог у гіце на II Еўрапейскіх гульнях, Уладзіслаў Новік - пяты
У гонцы на 1 км з раздзельнага старту Томаш Бабек паказаў час 1 мін 0,606 сек. Сярэбраным прызёрам стаў італьянец Франчэска Ламон.

Беларускія спартсмены 28 чэрвеня заваявалі 4 медалі II Еўрапейскіх гульняў, два з іх залатыяБеларускія спартсмены 28 чэрвеня заваявалі 4 медалі II Еўрапейскіх гульняў, два з іх залатыя
Абедзве ўзнагароды вышэйшай пробы здабылі майстры жаночай барацьбы ў мінскім Палацы спорту. Спачатку ўладальніцай золата стала Ірына Курачкіна, якая выйграла спаборніцтвы ў вагавой катэгорыі да 57 кг, а затым свой высокі клас пацвердзіла Васіліса Марзалюк, якая перамагла ў вагавой катэгорыі да 76 кг

Лукашэнка прыйшоў на "Дынама" пабалець за беларускіх лёгкаатлетаў у фінале каманднага турніру II Еўрапейскіх гульняўЛукашэнка прыйшоў на "Дынама" пабалець за беларускіх лёгкаатлетаў у фінале каманднага турніру II Еўрапейскіх гульняў
Акрамя зборнай Беларусі за перамогу ў фінале спаборнічаюць атлеты з Францыі, Італіі, Чэхіі, Украіны і Германіі.