Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
11 лістапада 2019, 13:03

Хакеісты зборнай Беларусі перамаглі Латвію і занялі першае месца на "Турніры чатырох нацый" у Ліепаі

11 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларуская зборная, атрымаўшы перамогу ў заключным матчы "Турніру чатырох нацый" над камандай Латвіі з лікам 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), заваявала галоўны трафей спаборніцтваў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Прынцыповая сустрэча ўдалася. Абедзве дружыны, якія прэтэндавалі на перамогу ў "Турніры чатырох нацый", паказалі відовішчны і хуткі хакей з мноствам небяспечных момантаў. Нягледзячы на ​​хет-трык Міхаіла Стэфановіча, які запісаў на свой рахунак па шайбе ў кожным з перыядаў, без нервовай канцоўкі не абышлося.

У заключнай трэці матчу Мікс Індрашыс і Сандыс Смонс вярнулі інтрыгу, але на фінальны штурм латышоў не хапіла. Прызы лепшым хакеістам сустрэчы дасталіся Сяргею Дразду (Беларусь) і Міксу Індрашысу (Латвія).

Арганізатары "Турніру чатырох нацый" у Ліепаі адзначылі лепшых ігракоў спаборніцтваў па амплуа. Капітан беларускай каманды Мікалай Стасенка перад тым, як атрымаць галоўны трафей спаборніцтваў, стаў уладальнікам спецыяльнага прыза лепшаму абаронцу спаборніцтваў.

Трэцяе месца ў зборнай Францыі, якая перамагла славенцаў з лікам 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Турнір чатырох нацый - серыя міжнародных хакейных спаборніцтваў з удзелам нацыянальных і маладзёжных зборных, якія праходзяць у розных краінах і праводзяцца некалькі разоў у год у час перапынкаў у нацыянальных чэмпіянатах. Спаборніцтвы праходзяць па кругавой сістэме, кожная каманда гуляе з кожнай па адным матчы і размяркоўваюць месцы ў турнірнай табліцы ў залежнасці ад набраных ачкоў.-0-