Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
05 красавіка 2018, 10:08

Хакеісты "Юнацтва" абыгралі ў гасцях "Нёман" і скарацілі адставанне ў фінальнай серыі

5 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Юнацтва" абыгралі ў гасцях "Нёман" з лікам 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) і скарацілі адставанне ў фінальнай серыі чэмпіянату Беларусі ў экстралізе, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Пасля двух паражэнняў на дамашняй пляцоўцы (0:3, 1:2) мінчане змаглі ўпэўнена згуляць у гродзенскім Лядовым палацы ў абароне. У першым перыядзе "Юнацтва" часцей пагражала варотам Віталя Труса, і на 15-й хвіліне Павел Казакевіч закінуў першую шайбу. У сярэдзіне другога перыяду Аляксей Яфіменка павялічыў перавагу гасцей - 2:0.

У заключныя дваццаць хвілін матчу "Нёману" ўдалося перахапіць ініцыятыву. Добры момант для гола меў Мікіта Рэмезаў, але не трапіў у пусты вугал варот. У хуткім часе Міхаіл Стэфановіч усё ж скараціў адставанне - 1:2. Гродзенцы замянілі варатара на шостага палявога іграка, аднак капітан "Юнацтва" Яўген Скачкоў адправіў шайбу ў пустыя вароты гаспадароў пляцоўкі і ўстанавіў канчатковыя лічбы на табло - 3:1.

Пасля пяці матчаў серыі да чатырох перамог "Нёман" вядзе ў серыі 3:2. Шостая гульня вырашальнай стадыі чэмпіянату Беларусі ў экстралізе прадоўжыцца ў Мінску на "Чыжоўка-Арэне" 6 красавіка.-0-