Сцяг Аўторак, 16 красавіка 2024
21 ліпеня 2017, 10:26

Футбалісты мінскага "Дынама" выйшлі ў 3-і раўнд кваліфікацыі Лігі Еўропы

21 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Два беларускія футбольныя клубы правялі 20 ліпеня дамашнія паядынкі 2-га кваліфікацыйнага раўнда Лігі Еўропы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Першымі свой матч завяршылі футбалісты мінскага "Дынама". На полі сталічнага стадыёна "Трактар" падапечныя Сяргея Гурэнкі прымалі македонскі клуб "Работнічкі" з горада Скоп'е і адкрылі лік у сярэдзіне першага тайма. На 21-й мінуце гульні капітан мінчан Аляксандр Наёк пазмагаўся за мяч ля граніцы штафной плошчы і нанёс дакладны ўдар у бліжэйшы вугал варот гасцей - 1:0.

Да перапынку дынамаўцы мелі яшчэ некалькі добрых момантаў, але гол не забілі. У другой палавіне сустрэчы македонскія футбалісты пачалі вельмі моцна, прымусіўшы гаспадароў думаць толькі пра абарону. Галкіпер Андрэй Клімовіч і яго партнёры змаглі выстаяць, а затым скарысталі свае шанцы ў контратаках. Спачатку на 70-й мінуце вызначыўся Ніна Галавіч, а праз 15 мінут кропку паставіў Антон Сарока - 3:0. Тыдзень таму ў сталіцы Македоніі сапернікі разышліся мірам - 1:1. У 3-м раўндзе кваліфікацыі мінскае "Дынама" сустрэнецца з пераможцам пары "Корт Сіці" (Ірландыя) - АЕК (Кіпр).

У першай гульні кіпрыёты абыгралі сапернікаў на іх полі з мінімальным лікам 1:0.

Брэсцкія дынамаўцы прымаюць на сваёй арэне аўстрыйскі "Альтах". Іх першая сустрэча ў Аўстрыі завяршылася ўнічыю - 1:1. Пераможца гэтай пары ў 3-м крузе згуляе з бельгійскім "Гентам".-0-