Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
10 жніўня 2018, 09:01

Футбалісты "Дынама-Мінск" разграмілі "Зеніт" у дамашнім матчы кваліфікацыі Лігі Еўропы

10 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты "Дынама-Мінск" разграмілі піцерскі "Зеніт" у дамашнім матчы 3-га раўнда кваліфікацыі Лігі Еўропы з лікам 4:0, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Перад пачаткам гульні фаварытамі лічыліся госці з Санкт-Пецярбурга, якія маюць зорны склад, але праявіць сябе знакамітым ігракам саперніка не ўдалося. Гаспадары поля са стартавых хвілін імкнуліся кантраляваць мяч у сустрэчы, і лік на 12-й хвіліне адкрыў Ураш Нікаліч. Ён са штрафнога накіраваў мяч у левы ніжні кут варот Юрыя Ладыгіна - 1:0. У сярэдзіне першага тайма Уладзімір Хвашчынскі падвоіў перавагу ў ліку дынамаўцаў, своечасова згуляўшы на дабіванні ў штрафной "Зеніта". У канцы першага тайма ўдарам галавой Ніна Галавіч зрабіў лік 3:0.

Пасля адпачынку падапечныя Сяргея Гурэнкі прадаўжалі востра контратакаваць. У выніку паўабаронца "Дынама" Ураш Нікаліч на 67-й хвіліне прабіў па варотах "Зеніта" і зрабіў галявы дубль - 4:0. У канцы сустрэчы беларуская каманда старалася ўважліва дзейнічаць у абароне, адбіваючы небяспечныя ўдары гасцей.

Матч у адказ 3-га раўнда кваліфікацыі Лігі Еўропы паміж мінскім "Дынама" і "Зенітам" пройдзе 16 жніўня ў Санкт-Пецярбургу пры пустых трыбунах стадыёна "Пятроўскі". Расійскі клуб пакараны УЕФА за непрыстойнае расійскім балельшчыкам скандзіраванне расісцкіх крычалак і бракіраванне лесвічных пралётаў у мінулым сезоне ў 1/8 фіналу Лігі Еўропы з нямецкім "Лейпцыгам".-0-