Сцяг Чацвер, 18 красавіка 2024
01 сакавіка 2018, 19:41

Дзве беларускія пяціборкі выйшлі ў фінал першага этапу Кубка свету ў Каіры

1 сакавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускі Настасся Пракапенка і Таццяна Халдоба выйшлі ў фінал першага этапу Кубка свету па сучасным пяцібор'і ў Каіры, паведамілі карэспандэнту БЕЛТА ў прэс-службе федэрацыі гэтага віду спорту.

Чэмпіёнка Еўропы 2017 года Таццяна Пракапенка ў кваліфікацыйнай групе В заняла трэцяе месца. Найбольш паспяховым з кваліфікацыйных выпрабаванняў для спартсменкі стаў лазер-ран (бег са стральбой), дзе яна фінішавала з пятым рэзультатам па часе. Таццяна Халдоба ўвайшла ў лік апошніх шасці фіналістак, якія адабраліся па колькасці кваліфікацыйных ачкоў, у Таццяны - 976 балаў у групе А.

Жаночы фінал спаборніцтваў пройдзе 2 сакавіка, мужчыны вызначаць мацнейшых на дзень пазней. Традыцыйна этап Кубка свету завершыцца змешанай эстафетай, яна адбудзецца 4 сакавіка.

Усяго ў бягучым сезоне запланавана чатыры этапы Кубка свету: другі пройдзе ў амерыканскім Лос-Анджэлесе (24-31 сакавіка), трэці - у венгерскім Кечкемеце (3-7 мая), чацвёрты - у сталіцы Балгарыі Сафіі (23-27 мая). Галоўным жа стартам для пяціборцаў стане чэмпіянат свету, які з 6 па 15 верасня прыме Мехіка.-0-