Сцяг Аўторак, 19 сакавіка 2024
25 верасня 2017, 13:00

БГК імя Мяшкова ў выязным матчы Лігі чэмпіёнаў уступіў французскаму ПСЖ

25 верасня, Брэст /Кар. БЕЛТА/. Брэсцкі гандбольны клуб імя Мяшкова ў другім туры Лігі чэмпіёнаў на выездзе прайграў французскаму "Пары Сен-Жэрмен", паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Гандбалісты ПСЖ з першых мінут узялі ініцыятыву ў свае рукі. Праз пяць мінут гульні яны вялі з лікам 4:1. Далей БГК удалося падцягнуцца, а да сярэдзіны тайма зраўнаваць лічбы на табло - 8:8. Затым гаспадары ненадоўга змаглі вярнуць сабе лідарства. За пяць мінут да перапынку лік быў 12:12. Трэба адзначыць, што падапечныя Сяргея Бябешкі змагаліся да апошніх секунд. Толькі два запар выдаленні не далі магчымасці "мяшкоўцам" захаваць нічыйны рэзультат. Першая палавіна сустрэчы засталася за "Пары Сен-Жэрмен" - 15:14.

Складаней было БГК у другім тайме. Яго "мяшкоўцы" пачалі ў меншасці, з-за чаго разрыў павялічыўся да пяці мячоў. На жаль, нават у поўным складзе брастаўчане ўжо не змаглі пераламаць ход гульні. Матч закончыўся з лікам 32:28 на карысць гаспадароў пляцоўкі.

Наступны паядынак групавога этапу Лігі чэмпіёнаў Брэсцкі гандбольны клуб правядзе 30 верасня. Дзеючыя чэмпіёны Беларусі дома згуляюць супраць венгерскага "Веспрэма".-0-