Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
28 жніўня 2017, 13:57

Барысаўскі БАТЭ перамог футбалістаў "Шахцёра", мінскае "Дынама" выйшла ў лідары чэмпіянату Беларусі

28 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты барысаўскага БАТЭ разграмілі салігорскі "Шахцёр" з лікам 4:0 у цэнтральным матчы 20-га тура чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Паядынак двух фаварытаў у Салігорску прайшоў пад знакам перавагі барысаўчан. Пасля поспеху ў Лізе Еўропы падапечныя Аляксандра Ермаковіча прадоўжылі свой пераможны шлях і ў нацыянальным першынстве. У першай ужо гульні футбалісты БАТЭ двойчы засмуцілі балельшчыкаў гарнякоў - на 20-й мінуце гульні Аляксей Рыяс адкрыў лік пасля штрафнога ўдару, а ў хуткім часе свой гол забіў капітан барысаўчан Віталь Радзівонаў - 2:0. Пасля перапынку гаспадары спрабавалі адыграцца, але госці астудзілі іх запал праз 6 мінут, калі Радзівонаў аформіў галявы дубль. За 10 мінут да фінальнага свістка канчатковы рэзультат устанавіў лепшы бамбардзір чэмпіянату Міхаіл Гардзяйчук, які забіў свой 11-ы гол.

Асечкай салігорскай каманды скарысталіся мінскія дынамаўцы, якія выйшлі ў лідары турніру, абыграўшы на сваім полі "Гарадзею" з лікам 4:2. Мінчане прапусцілі гол на 34-й мінуце пасля ўдару Дзмітрыя Лебедзева. Затым Антон Сарока і Дзмітрый Хлебас вывелі гаспадароў наперад, потым Боян Дубаіч зраўнаваў рэзультат, а ў канцоўцы сустрэчы Арцём Быкаў і Мікола Лекавіч яшчэ двойчы паразілі вароты гасцей.

Рэзультаты астатніх гульняў 20-га тура:

"Крумкачы" (Мінск) - "Нафтан" (Наваполацк) - 2:2,

"Днепр" (Магілёў) - "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - 0:5,

"Слуцк" - "Гомель" - 1:0,

"Віцебск" - "Нёман" (Гродна) - 2:2,

"Іслач" (Мінскі раён) - "Мінск" - 0:0,

"Славія" (Мазыр) - "Дынама" (Брэст) - 1:2.

Становішча ў лідзіруючай групе: "Дынама" (Мінск) - 46 ачкоў (розніца мячоў - 31-11), "Шахцёр" - 44 (30-13), БАТЭ - 42 (34-11), "Нёман" - 33 (26-19), "Слуцк" - 33 (21-16).

Цяпер у чэмпіянаце краіны настаў перапынак, звязаны з матчамі нацыянальнай і маладзёжнай зборных Беларусі. Гульні наступнага тура беларускага першынства пройдуць 8-11 верасня.-0-