ДЗЯРЖОРГАНЫ

Апошнія навіны
Юніёрская зборная Беларусі па хакеі (U-18) перамагла Швейцарыю на ЧС у Расіі
Учора 17:24
Матч з альпійскай дружынай складваўся драматычна для каманды. У ходзе першага перыяду падапечныя Паўла Перапехіна ўступалі 0:2. Пасля перапынку беларусы значна прыбавілі ў нападзенні і нанеслі шмат кідкоў па варотах саперніка.
У час матчу "Лідсельмаш" - "Сталіца". Фота МФК "Лідсельмаш"
За тур да фінішу чэмпіянату Беларусі па міні-футболе вызначыліся ўсе ўдзельнікі плэй-оф
Учора 16:46
У матчы 29-га тура лідар першынства гомельскі ВРЗ перамог у гасцях мінскае "Дынама-БНТУ" з "сухім" лікам 3:0. Ідучы другім "Лідсельмаш" у сябе дома ўзяў верх над дзеючым чэмпіёнам "Сталіцай" - 2:1.
Радасць чэшскай каманды. Фота афіцыйнага twitter-акаўнта турніру
Тэнісісткі зборных Чэхіі і ЗША выйшлі ў фінал Кубка Федэрацыі
Учора 15:50
Дзеючыя ўладальнікі трафея амерыканкі перамаглі ў гасцявым паўфінальным матчы французскіх тэнісістак з лікам 3:2. Чэшская каманда таксама на выездзе была мацнейшая за зборную Германіі - 4:1.
Фота Беларускай асацыяцыі гімнастыкі
Дзве ўзнагароды заваявалі беларускія гімнасткі на этапе КС у Ташкенце
Учора 15:33
У групавых практыкаваннях каманда ў складзе Ганны Гайдукевіч, Лаліты Мацкевіч, Дзіяны Місючэнка, Настассі Рыбаковай і Ганны Швайбы заваявала сярэбраны медаль у мнагабор'і. Беларускі набралі 36,850 бала, уступіўшы толькі расіянкам - 43,200.
Фота ФК "Дынама-Брэст"
Брэсцкае "Дынама" на апошніх хвілінах вырвала нічыю ў дамашнім матчы са "Смалявічамі" ў 4-м туры ЧБ па футболе
Учора 14:35
"Смалявічы" былі вельмі блізкія да сваёй першай вікторыі ў эліце, але не ўтрымалі пераможны лік, прапусціўшы гол ад Паўла Няхайчыка на 4-й дабаўленай хвіліне гульні.
Беларускія тэнісісткі перамаглі Славакію ў парнай гульні ў плэй-оф Кубка Федэрацыі
Учора 10:11
Лідзія Марозава і Вера Лапко ўпэўнена правялі сустрэчу ў Мінску на корце "Чыжоўка-Арэны". Адным з залогаў поспеху беларусак сталі ўпэўненыя дзеянні каля сеткі і падача Лідзіі Марозавай, якая з'яўляецца вопытным парным іграком.
Фота CEV
Беларускія валейбалісткі (U-17) перамаглі каманду Германіі на ЧЕ і атрымалі права згуляць на чэмпіянаце свету
20 красавіка 2018
Падапечныя Дзмітрыя Ката занялі чацвёртае месца ў групе 1 і прадаўжаюць барацьбу на турніры за 5-8-я месцы.
Дызайн медалёў II Еўрапейскіх гульняў абмеркаваў аргкамітэт
Разгледжаны пытанні арганізацыі харчавання ўдзельнікаў гульняў, сертыфікацыі патэнцыяльных пастаўшчыкоў прадуктаў харчавання.
ФХБ перадала камплекты дзіцячай хакейнай формы тром абласцям Беларусі
Экіпіроўка прайшла тэсціраванне ў мінскай СДЮШАР БФСТ "Дынама", прызнана адпаведнай устаноўленым стандартам і рэкамендавана для выкарыстання юнымі хакеістамі ў вучэбна-трэніровачным і спаборніцкім працэсах.
Аляксандра Сасновіч і Ганна Караліна Шмідлава
Аляксандра Сасновіч і Ганна Караліна Шмідлава адкрыюць матч Кубка Федэрацыі Беларусь - Славакія
У першым адзіночным паядынку ў суботу, 21 красавіка, у 13.00 беларуска Аляксандра Сасновіч сустрэнецца з Ганнай Каралінай Шмідлавай.