Мабільная версія
ДЗЯРЖОРГАНЫ

Апошнія навіны
Дар'я Домрачава
Дар'я Домрачава заняла трэцяе месца ў гонцы праследавання на этапе КС па біятлоне ў Антхольцы
Учора 17:09
Трохразовая алімпійская чэмпіёнка стартавала чацвёртай, але пасля першага агнявога рубяжа выйшла на лідзіруючыя пазіцыі. Промах на другой пазіцыі лежачы не паўплываў на месца ў групе прэтэндэнтаў на ўзнагароды беларускі.
Мірны і Шуай уступілі ў міксце на Адкрытым чэмпіянаце Аўстраліі па тэнісе
Учора 14:29
Беларускі тэнісіст завяршыў выступленне на першым у сезоне турніры Вялікага шлема. Раней беларускі ігрок выступаў на турніры ў пары з Філіпам Освальдам, і ў 1/16 фіналу яны прайгралі амерыканскім тэнісістам братам Бобу і Майку Браянам.
Экіпаж МАЗа Сяргея Вязовіча выйшаў на другое месца ў агульным заліку "Дакара"
Учора 14:16
Спецучастак 13-га этапу ралі-рэйду "Дакар-2018" прынёс нямала сюрпрызаў. Аргенцінец Федэрыка Вілагра, які змагаўся за першае месца, сышоў з гонкі, у выніку другую пазіцыю ў агульным заліку заняў лідар каманды "МАЗ-СПОРТаўта" Сяргей Вязовіч.
Гандбалісты Германіі перамаглі чэхаў, датчане мацнейшыя за славенцаў на чэмпіянаце Еўропы
Учора 09:48
Дзеючы чэмпіён кантынента зборная Германіі абыграла каманду Чэхіі з лікам 22:19, Славенія ўступіла Даніі - 28:31. У нядзелю, 21 студзеня, нямецкія гандбалісты згуляюць з датчанамі, а віцэ-чэмпіёны Еўропы іспанскія гандбалісты будуць сапернічаць з камандай Македоніі.
У час пасяджэння. Фота ЕАК
Колькасць узнагарод, што разыгрываюцца на II Еўрагульнях, павялічыцца
19 студзеня 2018
"Колькасць камплектаў медалёў, што разыгрываюцца, павялічыцца да 208. З'явяцца тры новыя дысцыпліны ў стральбе з лука, яшчэ па дзве вагавыя катэгорыі дабавяцца ў жаночай, вольнай і грэка-рымскай барацьбе", - адзначыў Георгій Катулін.
Хакеіст "Куньлунь Рэд Стар" забівае гол у вароты "Дынама"
Хакеісты мінскага "Дынама" прайгралі "Куньлунь Рэд Стар" у чэмпіянаце КХЛ
Абедзве каманды ў ходзе сезона ўжо сустракаліся ў лістападзе 2017-га ў Кітаі, дзе поспех быў на баку дынамаўцаў, якія атрымалі перамогу з лікам 2:0.
Фота з сайта МАЗ
Тры экіпажы "МАЗ-СПОРТаўта" ўвайшлі ў топ-10 чарговага этапу "Дакара"
На спецучастку ў 523 км Сяргей Вязовіч заняў шостае месца. Першым фінішаваў галандзец Тон ван Генугтэн на Iveco - 7 гадзін 2 мін. 36 сек. Сяргей Вязовіч адстаў ад пераможца на 26 мін. 20 сек.
Мірны і Освальд уступілі братам Браянам на Australian Open
У матчы 1/16 фіналу беларус Максім Мірны і аўстрыец Філіп Освальд сустракаліся з амерыканскімі братамі Бобам і Майкам Браянамі і прайгралі - 7:6 (7:5), 4:6, 4:6.
Дар'я Домрачава заняла чацвёртае месца ў спрынце на шостым этапе КС у італьянскім Антхольцы
18 студзеня 2018
Дар'я Домрачава прэтэндавала на траплянне на п'едэстал гонару, але ў час стральбы стоячы дапусціла адзін промах, які не дазволіў ёй завяршыць гонку ў тройцы прызёраў. Беларуска ўвайшла ў лік спартсменак, якія прынялі ўдзел у кветкавай цырымоніі.
Фота з Instagram
Беларускі тэнісіст Андрэй Васілеўскі з перамогі ў парным разрадзе стартаваў на Australian Open
Аргенцінцы ў ходзе гульні мелі невялікую перавагу, аднак на заключным адрэзку Андрэй Васілеўскі і Ханс Падліпнік-Кастылья лепш справіліся са сваёй падачай і ўпэўнена дзейнічалі пры абмене ўдарамі з задняй лініі.