ІНФАГРАФІКА: Хакей у Беларусі
Учора 16:17 Стужка навiн
ФК "Манчэстэр Юнайтэд" папоўніў калекцыю галоўных еўрапейскіх трафеяў
Учора 16:00
"Манчэстэр Юнайтэд" намаганнямі Поля Погба змог адкрыць лік ужо на 18-й хвіліне матчу. Пасля перапынку на 48-й хвіліне Генрых Мхітаран ударам праз сябе павялічыў перавагу ў ліку - 2:0.
Хакеістаў у Беларусі пачнуць рыхтаваць з шасці гадоў
Учора 15:32
"Раней у нас была практыка набору ў школы дзяцей з сямі гадоў. Міністэрства аховы здароўя, Мінспорту, Мінадукацыі з улікам меркавання спецыялістаў прыйшлі да таго, што магчыма пачаць падрыхтоўку з шасці. Гэта і сусветны вопыт", - сказаў Сямён Шапіра.
У час матчу. Фота ГК СКА
Гандбалісты БГК у авертайме перамаглі СКА ў фінальнай серыі чэмпіянату Беларусі
Учора 15:02
Асноўны час гульні ў мінскім палацы спорту "Уручча" завяршыўся ўнічыю - 27:27. У ходзе матчу дзеючы чэмпіён краіны БГК вёў у ліку ў тры мячы, аднак за пяць мінут да завяршэння другога тайму армейцы змаглі вярнуць інтрыгу - 23:23.
У час нарады
Шапіра прапануе захаваць легіянераў у мінскім "Дынама", але з цягам часу змяншаць іх колькасць
Учора 13:11
"Актуальным з'яўляецца пытанне ліміту на легіянераў у "Дынама", - сказаў Сямён Шапіра. - Прапаную ў наступным сезоне захаваць колькасць легіянераў да чатырох чалавек. Гэта пазіцыя выверана і Федэрацыяй хакея, і абмяркоўвалі мы яе з удзельнікамі нарады".
Сямён Шапіра на нарадзе ў Прэзідэнта
Шапіра агучыў галоўныя праблемы ў развіцці нацыянальнай зборнай па хакеі
Учора 12:39
Сямён Шапіра адзначыў, што менавіта нацыянальная зборная з'яўляецца галоўным паказчыкам развіцця хакея ў краіне. Аднак, на жаль, на буйнейшых стартах апошніх гадоў каманда не дасягнула жаданых вынікаў. Старшыня федэрацыі агучыў асноўныя, на яго думку, праблемы.
У час матчу "Дынама" (Мінск) - "Шахцёр". Фота сталічнага клуба
Футбалісты мінскага "Дынама" згулялі ўнічыю з "Шахцёрам" у чэмпіянаце Беларусі
Учора 10:36
У другім матчы 10-га тура зафіксаваны нечаканы вынік: магілёўскі "Днепр" нанёс паражэнне на сваім полі фіналісту Кубка Беларусі брэсцкаму "Дынама" - 1:0.
Жаночая зборная Беларусі па баскетболе ўступіла Аргенціне на турніры памяці Сямёна Халіпскага
Учора 09:41
Турнір памяці Халіпскага праводзіцца пяты раз. У 2013 годзе ў Магілёве перамаглі беларускія баскетбалісткі, а затым у Мінску першынствавалі госці: 2014 - Іспанія, 2015 - Расія, 2016 - Турцыя.
Беларускія тэнісісты Ілья Івашка і Уладзімір Ігнацік прайгралі ў кваліфікацыі "Ралан Гарос"
24 мая 2017
Ілья Івашка (119-ы ў рэйтынгу АТП) уступіў у двух сэтах першаму нумару пасеву ў кваліфікацыі Марыушу Копілу з Румыніі - 2:6, 2:6.
Вікторыя Азаранка правядзе першы афіцыйны матч пасля перапынку на турніры Mallorca Open
24 мая 2017
Раней Вікторыя Азаранка паведаміла сваім балельшчыкам, што трэніровачны працэс ідзе добра і яна адчувае, што гатова хутка выступіць на спаборніцтвах.
У час матчу
Хакеісты "Атавы" абыгралі "Пітсбург" у шостым матчы паўфіналу Кубка Стэнлі
24 мая 2017
Пасля паражэння ад "пінгвінаў" 0:7 у папярэднім матчы многія балельшчыкі і спецыялісты выказвалі меркаванні, што фіналіст ад Усходняй канферэнцыі НХЛ вызначыцца ўжо ў шостай гульні.