Сцяг Аўторак, 23 красавіка 2024
Фотарэпартаж
22 жніўня 2016, 13:07

Лепшыя моманты Алімпіяды ў Рыа

Зборная Бразіліі па пляжным валейболе перамагла канадцаў з лікам 2:0 на Алімпіядзе ў Рыа.

Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

У матчы другога тура папярэдняй групы А беларускі ўступілі францужанкам з лікам 72:73.

На здымку Ліндсей Хардынг. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Нідэрландская веласіпедыстка Анна ван дэр Брэген стала пераможцай групавой шашэйнай Алімпіяды-2016. Беларуская спартсменка Алена Амялюсік заняла 13-е месца.

На здымку Анна ван дэр Брэген. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

На здымку Уладзімір Самсонаў і Крысціян Карлсан. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Зборная ЗША атрымала перамогу ў мужчынскай эстафеце 4х100 вольным стылем. Амерыканскія плыўцы справіліся са сваёй задачай за 3 мін 09.92 сек. У склад залатой каманды ўвайшлі Майкл Фелпс, Калеб Дрэсел, Раян Хелд і Натан Эдрыян.

На здымку Майкл Фелпс. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

На Алімпійскіх гульнях у Рыа-дэ-Жанэйра сталі вядомы імёны ўладальніц узнагарод у жаночым асабістым турніры па фехтаванні на шаблях. У фінале змагаліся дзве прадстаўніцы Расіі - Яна Егаран і Соф'я Вялікая. Вырашальная сустрэча завяршылася на карысць Егаран з мінімальнай перавагай - адзін укол (15:14). У паядынку за бронзу ўкраінка Вольга Харлан пераўзышла францужанку Манон Бруне - 15:10.

На здымку: Вольга Харлан і Манон Бруне. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

Беларуская спартсменка Марыя Мамашук (вагавая катэгорыя да 63 кг) заваявала сярэбраную ўзнагароду алімпійскага турніру па жаночай барацьбе.

На здымку: японка Расака Каваі. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Кітайскі цяжкаатлет Шы Чжыюн заваяваў залаты медаль Алімпіяды ў вагавой катэгорыі да 69 кг.

На здымку: Шы Чжыюн. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

Лепшая тэнісістка планеты амерыканка Серэна Уільямс завяршыла выступленне на Алімпіядзе ў Рыа. Першая ракетка планеты нечакана выбыла з барацьбы ў адзіночным разрадзе, уступіўшы ў матчы 1/8 фіналу ўкраінцы Эліне Світолінай у двух сэтах.

На здымку: Серэна Уільямс. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.

Прадстаўніца ЗША Крысцін Армстранг стала пераможцай шашэйнай індывідуальнай велагонкі з раздзельным стартам на Алімпіядзе-2016. Беларуская спартсменка Алена Амялюсік з рэзультатам 46 мін 05,73 сек заняла 11-е месца. Яе сярэдняя скорасць на ўсёй дыстанцыі склала 38,659 км/гадз.

На здымку: Алена Амялюсік. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Беларуская цяжкаатлетка Дар'я Пачобут заняла шостае месца на Алімпіядзе ў Рыа ў вагавой катэгорыі да 69 кг. Перамогу ў вагавой катэгорыі атрымала кітаянка Ксян Янмей. Другое месца заняла Жазіра Жапаркуль з Казахстана, бронзавым прызёрам стала Сара Ахмед з Егіпта.

На здымку: Лейдзі Саліс Арбаледа (Калумбія). Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Беларус Уладзімір Самсонаў уступіў у матчы за трэцяе месца алімпійскага турніру па настольным тэнісе саперніку з Японіі Дзюну Мізутані з лікам 1:4.

На здымку: Уладзімір Самсонаў. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Таццяна Пятрэня заняла пятае месца ў турніры па скачках на батуце ў Рыа. Яна дапусціла некалькі памылак і засталася за рысай прызёраў.

На здымку: Таццяна Пятрэня. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Уладзіслаў Ганчароў заваяваў другі алімпійскі медаль беларускай зборнай. Ён стаў уладальнікам золата ў спаборніцтвах скакуноў на батуце.

На здымку: Уладзіслаў Ганчароў. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Беларускі цяжкаатлет Вадзім Стральцоў заваяваў сярэбраны медаль Алімпіяды ў вагавой катэгорыі да 94 кг.

На здымку: Вадзім Стральцоў. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

На здымку: бронзавым прызёрам Алімпіяды ў вагавой катэгорыі да 94 кг стаў літоўскі цяжкаатлет Аўрымас Дзідзбаліс. Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

Беларускі спартсмен Джавід Гамзатаў стаў бронзавым прызёрам Алімпіяды ў грэка-рымскай барацьбе. У паядынку за бронзу ў вагавой катэгорыі да 85 кг 26-гадовы беларускі барэц перамог балгарына Мікалая Байракава.

На здымку: Джавід Гамзатаў (у чорным) і Мікалай Байракаў (у чырвоным). Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

На здымку: фінальная схватка паміж Давітам Чакветадзэ (Расія) і Жанам Беленюком (Украіна). Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

На здымку: алімпійскі чэмпіён Давіт Чакветадзэ (Расія). Фота Андрэя Пакумейкі, БЕЛТА.

На Алімпіядзе-2016 чарговы камплект узнагарод разыгралі майстры цяжкай атлетыкі. У мужчын у катэгорыі да 62 кг атрымаў перамогу атлет з Вялікабрытаніі Оскар Албейра Фігуэроа, рэзультат якога ў суме дваябор'я склаў 318 кг. Серабро заваяваў прадстаўнік Інданезіі Эка Юлі Іраван - 312 кг, бронзу - Фархад Харкі з Казахстана. Ён змог падняць 305 кг.

На здымку: Оскар Албейра Фігуэроа. Фота Сіньхуа - БЕЛТА.